Ga maar rustig slapen

Datum Tijdstip Stad Locatie Prijs Kaarten
04 mei 2025 21:00 Koog aan de Zaan Kooger Park Gratis Meer info volgt
05 mei 2025 20:00 Koog aan de Zaan Kooger Park Gratis Meer info volgt

Theatermijn

Genre: Jongerenvoorstelling

Duur: 40 minuten

Geschikt voor: 12-18 jaar, Volwassenen

Toegankelijkheid: Geschikt voor mensen met visuele beperking, Gratis, Rolstoeltoegankelijk

Zaandam in de lente van 1941. De mensen worden wakker, kinderen gaan naar school, boodschappen worden gedaan, kletspraatjes worden gemaakt en alles lijkt normaal.
Maar ondertussen proberen mensen zich te verzetten tegen de ideeën van de Nazi’s op geheime plekken. Alleen, zijn ze voorzichtig genoeg? En wie durft in te grijpen als alles misgaat?

Hoe blijf je vasthouden aan je eigen moraal en medemenselijkheid wanneer er de dreiging is alles kwijt te raken? Is het dan ieder voor zich? En ben je een verrader als je niet durft in te grijpen wanneer je buren worden afgevoerd of gewoon een mens? En ben je een held als je wel in verzet gaat?

Theater Na de Dam JONG
Tijdens de zestiende editie van Theater Na de Dam zetten bijna 400 jongeren in ruim 50 projecten door heel Nederland zich in om de herdenking op 4 mei van extra betekenis te voorzien. Onder begeleiding van een professionele theatermaker gaan de jongeren in gesprek met (familieleden van) ooggetuigen, over hun herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Deze gesprekken vormen, samen met andere bronmaterialen over de Tweede Wereldoorlog, de basis van de jongerenvoorstellingen.

Regie: Coosje de Loor
Regieassistentie: Nanouk van Oort
Tekst: Coosje de Loor, de spelers, Dylan Thomas
Spel: Ben Koning, Marijn Kerkhoven, Mees Löwenstein, Noa van der Zee, Philo van Lint, Seger Tjeertes en Stach Bouwmeester
Audio: Coosje de Loor
Decor en kostuum: Coosje de Loor en Nanouk van Oort
Licht: Rick Nanne
Met dank aan: Theatermijn, 4 en 5 comité Zaanstad, Rick Nanne, Marcel de Weerd, Willem Brinkman, Shatha Tamim, Ibrahim, Thaer, Ahmed en Newbees

Reageer