De opdracht van mijn opa

Jeugdtheaterhuis

Genre: Jongerenvoorstelling

Nu is het aan jullie, die de toekomst hebben.

Een week lang duiken jongeren in hoe zij de Tweede Wereldoorlog herdenken. In een tijd gedomineerd door geluid, kiezen zij bewust voor stilte. Die stilte schept ruimte voor verhalen. Die stilte is een eigen verhaal.

Deze jonge generatie krijgt de opdracht zich uit te spreken, maar hoe doe je dat als je nog op zoek bent naar je eigen stem?

De jongeren luisteren naar stemmen van verschillende generaties om te voelen wat de oorlog voor hen betekent. In zoektocht naar hun eigen stem, spitsen ze eerst de oren

Veertien jongeren gaan samen op onderzoek. Veertien zoektochten binnen een collectieve vraag, die ons allemaal aangaat.

Theater Na de Dam in Gouda

Het is het 4e jaar dat de Goudse Schouwburg en Jeugdtheaterhuis Gouda samen een voorstelling produceren voor Theater Na de Dam. Elk jaar duiken jongeren van 13 tot 20 jaar uit Gouda in de verhalen van hun wijk tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze interviewen ouderen over hun herinneringen en gebruiken deze gesprekken als basis voor een voorstelling op 4 mei, tijdens de Nationale Dodenherdenking, in de Goudse Schouwburg.

Regie: Marieke Braaksma

Deze Theater Na De Dam-voorstelling is gemaakt door de Goudse Schouwburg i.sm. Jeugdtheaterhuis en kwam tot stand met financiële steun van GoudApot, het Gouds Leefstijlakkoord, Het Genootschap Graaf Floris V en Theater Na De Dam.

 

Deze voorstelling heeft eerder gespeeld op

Datum Stad Locatie
04 mei 2026 Gouda de Goudse Schouwburg

Reageer