Voorstellingen in 2019

Theater Na de Dam & Het Nationale Ballet

De dans ontsprongen

Koninklijk Theater Carré, Amsterdam

Vrij Theater i.s.m. Zebra Welzijn

Om in de overwinning te geloven

Buurthuis van de Toekomst De Kronkel, Westeinde 425, Den Haag

St. de Inrichting & Jatszani

Ik huil mijn vaders tranen

Calypso Theater Markt, Wijk bij Duurstede

Theaterschool Rabarber

Het Donker

Theater Merlijn, Den Haag

Three Hills | Winkeltheater

Onze Oorlog

Grote Kerk, Driebergen

Roerend Goed

Ghetto

Theaterzaal Het Wilde Westen, Utrecht

Bibliotheek Schiedam

Heb Lief en Leed

Bibliotheek in de Korenbeurs, Schiedam

ITA

Nacht Na de Dam

Internationaal Theater Amsterdam

Concordia

André Kerver Ontmoet: Frank Krake en Borboleta Music

Theater Concordia, Enschede

Nieuw Utrechts Toneel

Verloren vader | Tom Lanoye

De Vrijstaat - Boerderij, Utrecht

Eerbewijs

Onder de stenen

Nationaal Ereveld Loenen

Jetta Starreveld, Mirjam van Dam en Monique de Adelhart Toorop

Door de nacht klinkt een lied

Café Belcampo, Amsterdam

Elisabeth Oets, zangeres en vertelster en pianiste Mi Ying Chen

Philip Mechanicus, wachten op transport

De Windwijzer, Vlaardingen

Podium Mozaïek en Stichting Literaire Activiteiten

Theater Na De Dam met Asis Aynan

Bos en Lommerweg 191, Amsterdam

Café Chantant

Zaantheater, Zaandam

Michiel Bijmans en Joost Dekker

De Idealisten

Theater VIER, Nijmegen

Open Studio Producties

Documentaire Opstand in Sobibor (1989)

Café Belcampo, Amsterdam

Productiehuis Alphen

Haar naam was Sarah

Parkvilla, Alphen aan den Rijn

Theater Na de Dam op Texel

BAGAGE

Cinema Texel

Guido de Bruin

Zelfs hier vind je nog een paar rechtvaardigen

Het Kantoor van Nu, Gouda

De Amsterdamse Jeugdtheaterschool en Het Van Eesteren Museum

STADSRAND

Het Van Eesteren Museum, Amsterdam

Theatergroep GRAS

Vertel nog eens over De Oorlog 2019

Schouwburgplein, Nijmegen

Onderwater Producties

Coolsingel 65

Verhalenhuis Belvèdére, Rechthuislaan 1, Rotterdam

Naar het boek van Wilma Geldof

Het meisje met de vlechtjes

Dokje van Perry

Toneelgroep Drommedaris (TGD Enkhuizen)

Tante Truus en Mammie Mies

Centrum van Cultuur De Drom, Paktuinen 1, 1601 GD ENKHUIZEN

Theatergroep Greppel

Verloren vader | Tom Lanoye

Stadsschouwburg Nijmegen, Keizer Karelplein

Stichting Vraag

Heden avond: Lola Blau!

Theater Bouwkunde Klooster 2-4 Deventer

Eric Borrias Verhalenverteller

Mijn pop huilt ‘s nachts

Culemborg, Neerijnen, Rotterdam

Koor 4 Mei-Projekt en Muziekgezelschap De Eendracht

Over Grenzen

Groningen, Leeuwarden en Emden (D)

Orkater/Sir Duke

Hatta & De kom

Bijlmer Parktheater

Het Nationale Theater

DE LAATSTE GETUIGEN

Koninklijke Schouwburg, Grote Zaal

Nicole Vervloed

INDO GO HOME

Verkadefabriek, 's-Hertogenbosch

Eva van Manen + band

Politiek en Liefde.Herdenken

TivoliVredenburg, Club Nine

Helmert Woudenberg

Waterman

Leidse Schouwburg - Stadsgehoorzaal

Maas theater en dans

Wat we (niet) weten

Maaspodium, Rotterdam

Theaterschool Utrecht

En dat je dan ineens iets hoort

UCK Gebouw, Domplein, Utrecht

Regionaal Ensembe

Van Donker naar Licht

Filmtheater fiZi - Kerkhof NZ 3 - Zierikzee

De Veenfabriek

De trein terug

Scheltema - Leiden

Herdenkingscomité Osdorp

Nationale Jongerenherdenking Amsterdam

Theater De Meervaart

Jeugdtheater Hofplein i.s.m. Conny Janssen Danst, Scapino Ballet en Lore Borremans

4 DEGREES OF FREEDOM

Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam

Compagnie Karina Holla

Oorlogsvrouwen

CC Amstel

Herinneringscentrum Kamp Westerbork

Over ons

Herinneringscentrum Kamp Westerbork

Het Klooster - jongeren

Wat je niet weet kun je ook niet vertellen

Het Klooster, Woerden

Theater Rotterdam

Stadshart

Theater Rotterdam, locatie Schouwburg

Jeugdtheaterschool Zeeland

Grijs gebied

Zeeuws archief, Middelburg

Meeuw jonge theatermakers

We’ll meet again

Meeuw jonge theatermakers, Oostersingel 70b - Leeuwarden

De Lawei

Oorlog in Smallingerland

Schouwburg De Lawei, Drachten

De Balie i.s.m. Theater Na de Dam

Gesprek Voor de Dam – IS HET KWAAD AL GESCHIED?

De Balie, Kleine-Gartmanplantsoen, Amsterdam

Mugmetdegoudentand

De Joodse Raad

Nationaal Holocaust Museum Amsterdam

Stichting peterlems-stem&theaterproducties

Ik ga op reis…!

Gebouw Pro Rege, Rotterdam

Stichting Met Man en Muis

Theater Na de Herdenking Deventer

Deventer

Nationale Opera & Ballet

De macht van rouw

Nationale Opera & Ballet, Waterlooplein

Pauwergirls

Door de ogen van de vijand

Schouwburg Odeon, Hemminkzaal

Theatergroep Jut en Jul

Hé Kerel!

Odeon Schouwburg, Papenstraattheater

Theater Gnaffel

Moffenmeisje

Schouwburg Odeon

Theatergroep De Jonge Honden

Wie sport, zondigt niet

Schouwburg Odeon, Dommerholtzaal

De Vrouwen van Wanten

Perron 1

Stationsplein Roosendaal

Stichting Talententheater

Harry’s kapsalon

Het Talententheater, Weeshuistuin, Hoorn

Stichting Vrijheid in samenwerking met Theater in Feite

Jong in de oorlog

WestlandTheater de Naald, Naaldwijk

Theaterhuis Zeep aan Zee uit Noordwijk

Code Oranje – bestemming Engeland

Museum Engelandvaarders, Noordwijk aan Zee

Luna Lunettes' Variété

CLOSE TO YOU – Speciaal Na-de-Dam 2019 programma

Theater restaurant Casablanca Variété, Zeedijk 24, Amsterdam

Theatergroep Flint

Als ik nog eens word geboren

Roode Bioscoop

Lars Brinkman

Männerbund

Frascati, zaal 3

Van Vleuten & Fuse

Diederik van Vleuten & Fuse

De Kleine Komedie

De Muzehof, WOEST OOST

Nog niet eens zo lang geleden op dezelfde plek

Burgerzaal Zutphen

De VAK, centrum voor de kunsten, Delft

Oorlog in Delft – als het water je aan de lippen staat

Kijk op de website voor de locatie

Kumulus Maastricht

Wat er overblijft

Kumulus West, Maastricht

Jongerentheaterwerkplaats Ctrl-f (Podium Bloos)

Dertien Dingen

Paul Windhausenweg, Breda (startpunt: Joods Holocaust Monument in het Wilhelminapark)

Muziektheater De Plaats

Vrij genoeg

St. Elisabethkapel, Arnhem

Plein Theater

Oorlog in Oost: R.O.O.T.S.

Startlocatie: Slavernijmonument in het Oosterpark, Amsterdam

Interview met Ad van Liempt door Mélinde Kassens

Gemmeker, commandant van Kamp Westerbork

De Kleine Komedie

ToBe Jeugdtheaterschool

Toen het oorlog werd

EGM architecten, Wilgenbos Dordrecht

ID Theatre Company i.s.m. het Theaterschip

Lege stoelen

Deventer Centrum

Theatergezelschap BonteHond

UNSPOKEN WORD

De Voetnoot, Almere

CC Amstel i.s.m. PACT+

Nu, dat wat er was

CC Amstel

Het Zuidelijk Toneel

KRAAK & Schuifkaas

Het Zuidelijk Toneel, Tilburg

HNTeducatie

Over waar de boerderijen stonden

Theater Dakota en Zuiderparktheater

Het Laagland

Het kreeg nog een staartje…

Sittard-Geleen

Productiehuis Het Gezelschap met Jongerentheatergroep Trans!

Stiltes

Theater Het Pakhuis

Coproductie De Noorderlingen Vooropleiding Theater & 2

Geloof, hoop en oorlog

Martinikerk

Theater De Krakeling

In mijn hoofd is het al lente

Theater De Krakeling

Jeugdtheaterschool Zuidoost

Op Afstand

Heesterveld 35, Amsterdam

Het Derde Bedrijf

MIJN MOEDER EN SCHUBERT

Theater Winsinghhof

Bert Vos en Shtetl Band Amsterdam/Klezmer Society

Wie niet weg is wordt gezien

Aan de Slinger

Blond & Blauw theater

VERBODEN MUZIEK HERWONNEN

Koninklijk Wachtkamer Centraal Station Amsterdam

Theater de Makkers

Vanuit mijn raam

Emmaschool Jacob Catsstraat 1, Zwolle

Stut Theater

Over de Vecht

ZIMIHC theater Stefanus

Theatermakerij Enschede

Ik weet wat jij bent

Performance Factory, gebouw Zuid

Artiance

Om de Hoek

Lindenlaan Alkmaar

Tolhuistuin

Eén tussen de naamloos velen

Tolhuistuin Amsterdam

De getergde mannen

Leo Fuld – Wo Ahin Soll Ich Geh‘n?

Singer Laren

Theater Voor Iedereen

Twee jongens onder het luik

Dorpskerk Moordrecht

Theater in Feite

Sobibor

Theater de Omval, Diemen

Mirthe Frese

Retourtje Polen

EYE Filmmuseum, Amsterdam

Theaterloods-B

Horzelman

Theatercafé Spoetnik, Oude Markt, Vlissingen

Theatergroep Domino

KRAAN

Scheltema Leiden, Marktsteeg 1 te Leiden

Bram van der Vlugt & Co

Vogel

DeLaMar Theater, Mary Dresselhuys zaal

Hotel Modern

Kamp

TR Schouwburg, Grote zaal

basisschool Prins Willem Alexanderschool

Verboden

Aan de Dijk, Ophemert

Henk Meulenbeld

Mijn vader was een bankovervaller

Kerk Garnwerd

Punto Arte

Ludmilla; een opera-pastiche in de hel

Uilenburgersjoel

De Herberg van de Muze

Joop en Jopie – Liefde en Verzet (we’ll meet again)

Foyer CKC & Partners

Mini Theater Friesland

Een verre pijn

Posthuis Theater

Firma MES

Maak je over mij maar geen zorgen

Theater Dakota

DOX, Theater Utrecht en Stadsschouwburg Utrecht

Dodenjaarsavond

Stadsschouwburg Utrecht, DE zaal

Johan Fretz | Toriman

De stad is niet veranderd

Compagnietheater, Grote Zaal

Timo Waarsenburg

In oorlog en liefde

Apollofirst Theater

Orkater/Sir Duke

Hatta & De Kom

Theater aan het Spui, Zaal 1

De Poezieboys

De Poeziebar

Het Nationale Theater, Zaal 3

Het Zuidelijk Toneel

Verloren vader | Tom Lanoye

Factorium Podiumkunsten

De Theatertroep

OPGEDIEPT

Frascati, zaal 1

KATHARINA SMETS, INGRID LEONARD & INNE EYSERMANS / THE SPACE BETWEEN

Fotograf

De Brakke Grond

Caprera

Herdenken met NELLEKE NOORDERVLIET

Caprera, Bloemendaal

BERG&BOS

IN VREDE

Theater Bellevue, Grote Zaal

Toneelschuur Producties

Verloren vader | Tom Lanoye

Toneelschuur Haarlem

Theater Rotterdam

Verloren vader | Tom Lanoye

Foyer Theater Rotterdam

Corrosia Theater, Expo & Film

Verloren vader | Tom Lanoye

Corrosia Theater, Expo & Film

Toneelgroep Oostpool

Verloren vader | Tom Lanoye

Online podcast

Het Nationale Theater

Verloren vader | Tom Lanoye

Theater aan het Spui, Foyer

Noord Nederlands Toneel

Verloren vader | Tom Lanoye

Grand Theatre Groningen

Internationaal Theater Amsterdam

Verloren vader | Tom Lanoye

ITA, Rabozaal

Theater Na de Dam & Het Nationale Ballet

De dans ontsprongen

Koninklijk Theater Carré

Mirthe Frese

Retourtje Polen

Theater Oostblok

Independent production

Hide and seek

Itt és Most Színház és Közösségi tér, Budapest

KUNSTHUMANIORA & TINT

DOOR KINDEROGEN

Kunsthumaniora Laken, Brussel

Teatrante Errante

Nella mia Valigia (Inside my suitcase)

Carrara, Montignoso & Sant’Anna di Stazzema

Academy

VIELLEICHT HIER

Kinder Jugen Kultur Zentrum, Academy Berlin

Teaterskolen Teaterbutikken

TIL MINDE

Dansk Jødisk Museeum, Copenhagen

Post Bellum and The House of Children and Youth of the Capital of Prague

We Are the Memory

Masaryk´s Railway Station, Prague

Jelle Zijlstra

Oorlog in Oost: Verzet.

Verzetsmuseum