Voorstellingen in 2020

Pier 21

SKAAD

Plaats familie Hoekstra

Theater Na de Dam, ITA & NOS

Na de Dam

Internationaal Theater Amsterdam

Theater Na de Dam & De Balie

Gesprek Voor de Dam

Amsterdam

Artiance, Centrum voor de Kunsten Alkmaar

4 VRIJHEID THUIS

Alkmaar

Maas theater en dans

Aan tafel

Rotterdam

Stut Theater

Alsof we ergens induiken

Utrecht

Muziektheater De Plaats

Angstbaas

Arnhem

Theaterschool Utrecht

De brieven die bleven

Utrecht

Theater de Makkers

De gans is gevlogen

Zwolle

Jeugdtheaterschool Zeeland

De hoogste duikplank

Middelburg

Theatergroep Mangrove

De lege stad

Rotterdam

PS|jong

De zaak Post

Leiden

Jongerenwerkplaats BLOOS

Don’t fence me in

Breda

De City Speelt

Een ceremonie voor thuis

Weesp

Tolhuistuin, ROC van Amsterdam

Geluid van Noord

Amsterdam

Theater Na de Dam ism Nationaal Ereveld Loenen

Fluisterveld

Loenen

&DANS, De Toneelschuur

GE-WETEN

Haarlem

De Noorderlingen, jongerenplatform 2 (NNT) i.s.m. Bab Ad-daar en 4Mei-Projekt Koor

HERE WE ARE

Groningen

WOEST OOST, Muzehof Centrum voor de Kunsten

Het kwam via de achtertuin

Zutphen

Het NUT (Nieuw Utrechts Toneel)

Het verhaal dat niet verteld wil worden

Utrecht

Plein Theater, Theater degasten

Hoe het was

Amsterdam

BonteHond

Meiden van 13

Almere

Theater Castellum

Ik zou mijn deur open doen…

Alphen aan den Rijn

Het Zuidelijk Toneel

Noem mij // Fort Boekoe

Tilburg

ToBe Jeugdtheaterschool

Nog steeds

Dordrecht

Het Klooster

Onderweg naar nu

Woerden

De VAK

Over Hoop

Delft

Roestvrij Theater

Overbruggen

Dwingeloo & Diever

Schouwburg De Lawei

Pakketje uit de Oorlog

Drachten

Het Laagland

Radio Anders

Sittard

Productiehuis 'Het Gezelschap'

Schaduw

Hoorn

De Vrouwen van Wanten

Sfeerhe(a)ven

Roosendaal

Theater Rotterdam

Terlantar / Ontheemd

Rotterdam

Kumulus

Terwijl we binnen blijven

Maastricht

Laura van Dolron

Theater Voor de Dam

Theater De Krakeling

Tijd vliegt niet

Amsterdam

Theatermakerij Enschede

Vrij

Enschede

Theatergroep GRAS

Vertel nog eens over De Oorlog 2020

Nijmegen

Meervaart Jong

Vrijzicht

Amsterdam

Wildpark

We dachten vrij te zijn

Eindhoven

Theater Na de Dam & Jouman Fattal

Broken-Winged Bird

Frascati, Amsterdam

Theater Na de Dam, KONVOOI/Orkater De Nieuwkomers

Wannsee

Theater Bellevue, Amsterdam

Theater Na de Dam & URLAND

URLAND Herdenkt

Theater Rotterdam

Het Wilde Westen

4 mei herdenkingsconcert

Utrecht

Het Nationale Theater

De Laatste Getuigen

Den Haag

Guido de Bruin, verhalenverteller

Zelfs hier vind je nog een paar rechtvaardigen

Abcoude

Theater Orpheus - Jori Hermsen

Aan de Vooravond

Theater Orpheus, Apeldoorn

Verhalenvertelster Marjo Dames

Anna’s Oorlog

Het Lokaal, Grote Kerkhof, Deventer

De verhalenman Stan Fritschy

Armando-monoloog ‘Na de bevrijding’

De Fermerie, Deventer

Eric Borrias Verhalenverteller

Binnen de Poorten 1943-1945

Culemborg

Blond & Blauw theater i.s.m. NS

Cabaret de Watergeus van Radio Oranje

Koninklijke Wachtkamer, Perron 2b van het Centraal Station Amsterdam

Zaantheater & Theater Na de Dam

Café Chantant

Zaantheater

Onderwater Producties

Coolsingel 65

WijkCOOP010, Rotterdam

BOG.

DAM.

Schouwburg Amstelveen

Cultuurhuis Abcoude

DAM

Bos Theaterproducties

De Aanslag

DeLaMar Theater, Amsterdam

Leo Smit Stichting

De Blues van Kattenburg

Aafke en Anneke Romeijn

De Familie Romeijn

Amsterdam

Helmert Woudenberg

De Jodenverraadsters

Mugmetdegoudentand

De Joodse Raad

Theater Bellevue, Amsterdam

De Jonge Republiek

De Joodse Bruiloft

De Joodse School, Leeuwarden

Abdelkader Benali & Harpo ‘t Hart

De Soldaat van Zandvoort

Amsterdam

Theater Voor Iedereen

De weg naar huis

De Dorpskerk, Moordrecht

Nico van Riessen

Een foto

Geert Groote Huis, Deventer

Theater in Feite

Een vrij land

WestlandTheater De Naald, Naaldwijk

Simon Heijmans

Een Zaterdagmiddag

Het Park, Hoorn

Elke nesjomme

Elke nesjomme is een parel

De Rotterdamse Salon, Rotterdam

Filmhuis De Keizer

Film na de Dam

Filmhuis De Keizer, Deventer

tgLAVA

Fluisterende Huizen

Badhuis Leidsebuurt, Haarlem

Henriëtte van der Meij en Bartho Braat

Gare de Lyon

Theater Stroud, Putten

Stichting Superstar Theaterproducties

Fritz

Taqa Theater De Vest, Alkmaar

Theatergroep Splinter

Gevangen in vrijheid

Aan de Slinger, Houten

Klezmer Society

Het koffertje van Ida Vos

Bibliotheek, Deventer

Jan Terlouw & het Leonard Ensemble

Het Nieuwe Herdenken

Beekbergen

SLAA/ Podium Mozaïek

Ik ben hier

Een voor dit project samengesteld gezelschap, bestaande uit Pieter, Esther en een violist.

Ik ga op reis, Pieter..

Jiddisj koor Lechayim

Jiddisj koor Lechayim

Burgerzaal van het Stadhuis, Deventer

Hotel Modern

Kamp

Theater Rotterdam

Theatergroep Domino

KRAAN

De StadsTheaterPloeg

Lege stoelen

Theater Hof 88, Almelo

Noord Nederlands Toneel + Club Guy & Roni i.s.m. Grand Theatre Groningen

Lezing + dansscènes L’Histoire du Soldat (Judith Herzberg)

Theatergroep Aluin

Maliebaanmonologen

Theater Kikker, Utrecht

Theater en productiehuis De Generator / Koen Verheijden

Nina Bobo

Thirsa van Til

Om in de overwinning te geloven

Schouwburg Amphion, Doetinchem

Theaterwerkplaats Harderwijk

Oorlog onder de Huid; een mozaïek van herinneringen

Kunstencentrum Catharinakapel, Harderwijk

Karina Holla

Oorlogsvrouwen

Korzo, Den Haag

Theater Artemis

OORLOG 6+

Theatertroep

OPGEDIEPT

De Goudse Schouwburg, Gouda

Tryater

Reis naar Vrijheid

Het Fries Verzetsmuseum, Leeuwarden

Eva van Manen

Politiek & Liefde

Schouwburg Odeon, Zwolle

Verhalenverteller Kees van Wanrooij

Roosje Weiss, een kind in de oorlog

Maria Paviljoen, Den Bosch

Studenten Toneelvereniging Amsterdam (STA!)

Soldaatje, Leef je nog?

Pier21

SKAAD – De lange arm van de geschiedenis

Pleats Pasveer, Loënga

Stichting Requiem van Theresienstadt

Stemmen van Verzet

Beurs van Berlage & Tuschinksi, Amsterdam

Werkplaats Walhalla

Sultan in de Maan

Werkplaats Walhalla, Rotterdam

Veenfabriek

Taptoe na de Dam

Veenfabriek, Leiden

Regionaal Jeugdorkest Artiance

The concert of Change

Grote Kerk, Alkmaar

Lyceum aan Zee

Theater Na de Dam

Triade, Den Helder

Helmert Woudenberg

Waterman

DOX, Theater Utrecht, Stadsschouwburg Utrecht

Thuis Theater Na de Dam

Stichting Mini Theater Friesland

Toffe Jongens!

Posthuis Theater, Heerenveen

Tryater i.s.m. Het Fries Museum

Try Freedom

Theater Voor Iedereen

Twee jongens onder het luik 2020

Steenovens Klein Hitland 9, Nieuwerkerk aan den IJssel

Noord Hollands Toneel

Una Giornata Particolare (Een bijzondere dag)

Theater in Zuyd, Bussum

Konrad Koselleck Big Band, Vincent Bijlo, Leoni Jansen en jonge rappers.

Vertel Vrijheid!

Toneelgezelschap De Papegaai

Wat ik moest verzwijgen

Singer Laren, Laren

Theatergroep Suburbia

Wij Overleefden

Almere

Persephone Abbott

Yenta’s Lied

De Waalse Kerk, Amsterdam

Hans Visser, Irene Kuiper

Zijn lied ging rond de wereld, Joseph Schmidt, tenor (geromantiseerde documentaire)

Apollofirst Theater, Amsterdam

Teaterbutikken

Mindesmærker

Dansk Jødisk museum (Saturday) and Den Sorte Diamant (Monday)

CC Amstel, PACT+, Theater Na de Dam

Nu, dat wat er was

CC Amstel, Amsterdam

Bühnenkunstschule Academy

Die Un-Unsichtbarkeit

Alte Feuerwache Berlin, Kreuzberg

Itt és Most

There’s Nobody Out There

Kőleves Kert restaurant, Budapest

TINT België

Wie niet weg is, is gezien!

Atelier Marcel Hastier, Brussel, België

Post Bellum, Czech Republic

We are the Memory

The National Library of the Czech Republic, Prague

Kathenka Woudenberg

Narciss

Arsenaal theater, Vlissingen